SPŁYW CANOE RZEKĄ KRUTYNIĄ
> Mazury <

 


Zapraszamy do udziału w siedmiodniowym spływie, jednym z najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce. W towarzystwie opiekuna grupy, znającego doskonale teren i obce języki, 10-osobowe grupy pokonują trasę etapami, płynąc około 16 km dziennie.

Terminy: Każda sobota lipca i sierpnia br. (minimum 5 uczestników, grupy 10-12 osób)
Dojazd własny. Organizator ponosi koszty biwaków, transportu, łodzi i sprzętu, ubezpieczenia uczestników. Turysta kupuje żywność według własnych upodobań, ponosi opłaty z tytułu korzystania z natrysków w stanicach wodnych oraz parkingu.

  Canoe/kanu - to 2-osobowe łodzie (długości 5 m), kompletnie wyposażone: namiot 'igloo', trangia-kocher, komplet kuchenny; talerze, sztućce, kubki, wodoszczelne worki na rzeczy osobiste, skrzynki prowiantowe, plastikowe pojemniki na dodatkowy sprzęt. Turyści muszą posiadać tylko: rzeczy osobiste, ubranie, izomatę (materac), śpiwór i ochotę na przygodę z przyrodą.

  Trasa: Sorkwity-Iznota jest urokliwa i malownicza, prowadzi rzeką i jeziorami - tu obowiązuje strefa ciszy. Przewodnik pierwszego dnia pokaże technikę prowadzenia łodzi - jest łatwiejsza, niż można przypuszczać! Wprawdzie po pierwszym dniu mięśnie odczują znużenie, ale to minie! Następne etapy pokonujemy bez zmęczenia. W malowniczych miejscach urządzamy przerwy (na kąpiel i kawę), we wsiach dokonujemy zakupów, a wieczorami odpoczywamy przy ogniskach.

Zapewniamy:

 • kompletne wyposażenie o wysokim standardzie
 • małe grupy oraz kameralną atmosferę imprezy
 • opiekę i doradztwo, pokaz niezbędnych technik zachowania na trasie
 • noclegi w wygodnych namiotach w atrakcyjnych miejscach
 • podróż w tempie zgodnym z możliwościami uczestników
 • transfer kierowców na parking po samochody

Program podróży:

 1. Dzień. Przyjazd do Sorkwit - nocleg
 2. Dzień. Sorkwity - Bieńki (ca. 16 km.)
 3. Dzień. Bieńki - Nowy Zyzdrój (ca. 16 km.)
 4. Dzień. Nowy Zyzdrój - Zgon (ca. 19 km.)
 5. Dzień. Zgon - Krutyń (ca. 14 km.)
 6. Dzień. Krutyń - Ukta (ca. 16 km.)
 7. Dzień. Ukta - Iznota/Kamień (ca. 16 km.). Dla chętnych nocleg do soboty.
 8. Dzień. Powrót

na życzenie zapewniamy przed startem noclegi w łóżku, oraz posiłki oczekujące na trasie (HP). Realizujemy także zgłoszenia grupowe wg. programów proponowanych przez zleceniodawców.
CENA wersji standard (SV): od 950,- PLN /osoba
CENA wersji rozwiniętej (HP+ namiot/HP+ łóżko): od 1450,- PLN /osoba
Wymagane minimum uczestników: 7 osób

Rozpoczęcie: Uczestnicy spotykają się w sobotę w godz. 15.oo-18.oo na campingu w Sorkwitach lub w Jędrychowie. Odprowadzają samochody na strzeżony parking. Załogi dokonują zakupów żywności (wersja SV);nocleg w namiocie lub łózku oraz obiadokolacja (wersja rozwinięta). Spływ rozpoczyna się w niedzielę, kończy w piątek: po przybyciu na końcowy biwak załogi czyszczą sprzęt, kierowcy sprowadzają samochody z parkingu, dla chętnych nocleg.Transfer powrotny kierowców lub uczestników za opłatą.

Terminy : od soboty do soboty; (30 maj - 30 sierpień)
Code : KR/HPZ= Krutynia ; CZ/SV= Czarna Hancza
DOJAZD; sobota
WYRUSZAMY; niedziela rano
ZAKOŃCZENIE; piątek wieczorem

Inne terminy "na zapytanie"
Wymagane minimum uczestników; 6 osób


..


SPŁYW CANOE RZEKĄ CZARNĄ HAŃCZĄ

Zapraszamy do udziału w siedmiodniowym spływie, jednym z najbardziej znanych szlaków wodnych północnej Polski. Biegnie on niemal w całości przez obszar Puszczy Augustowskiej. Malowniczy krajobraz, leśne pagórki porośnięte starodrzewiem, meandrująca rzeka, to wyjątkowe walory przyrodnicze dające relaks i wytchnienie od nużącej codzienności. Niewątpliwą atrakcją jest również płynięcie zabytkowym kanałem Augustowskim, z licznymi śluzami i jazami.
Szlak polecany zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych turystów- lecz my zapraszamy naszych stałych klientów, z którymi byliśmy już w słońcu i deszczu i nadal chcemy się z nimi spotykać.

Trasa: Stary Folwark nad j.Wigry - Wysoki Most - Frącki - Łośki - Jałowy Róg - Płaska - Jez.Serwy - Płaska (na życzenie dopływamy do Augustowa).

Rozpoczęcie: Uczestnicy spotykają się w sobotę o godz. 16.oo-18.oo na campingu PTTK. w Starym Folwarku (11 km. od Suwałk na Sejny). Do ośrodka PTTK skręcamy w prawo przy przystanku PKS ca. 0.5 km.Tam odprowadzamy samochody na strzeżony parking. Dokonujemy zakupów niezbędnej żywności. Nocleg w namiotach. Spływ zaczynamy w niedzielę,kończymy w piątek: po przybyciu na końcowy biwak załogi klaruja sprzęt, kierowcy sprowadzają samochody z parkingu. Rozstajemy się w sobotę.

Cena, terminy oraz inne - patrz spływ rz. Krutynią

Home | Na górę